| Georgienita94 a întrebat:

Eu la calculator am 2 partitii : C si D si eu in C am toate programele iar in D poze, muzica, documente, persoanel etc. Eu vreau sa-mi pun windows 7, credeti ca mi se sterg cele din partitia D? Multumesc!

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu le stergi tu nu o sa se stearga, se sterg doar cele din partitia C.

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu are treaba una cu alta.
Daca instalezi windows 7, formatezi doar c-ul, fisierele din d nu se sterg.
Succes!

| onasis1961 a răspuns:

Sa fii mai sigur de ce nu copiezi totul pe Cd sau pe stick.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi instala Windows 7 pe partiţia "D" FĂRĂ să setezi formatare - în acel caz, RĂMÂN acele fişiere pe partiţia respectivă şi se adaugă Windows-ul.

Totuşi, cel mai INDICAT ar fi să le COPIEZI pe C, apoi să instalezi Windows-ul cu FORMATAREA completă a lui D şi apoi să le RECOPIEZI pe acea partiţie.

Toate cele bune.

| hummmer a răspuns:

Cheamă pe cineva care ştie să instaleze win.

| SuicideSilence a răspuns:

Nu o sa pierzi nimic daca se afla pe o partitie diferita. formatezi numai C-ul

| Klaudiu214 a răspuns:

Daca nu dai reformatare nu iti sterge.dar cel mai bine e sa stergi tot

| raresbarbier a răspuns:

In d nu ti se sterg dar in c da ti se sterg

| jeek0 a răspuns:

In c se sterg doar daca dai formatare iar d-ul ramane la fel chiar daca formatezi c-ul.deci nu au treaba una cu alta. poti formata linistita c-ul ca sa pui un windows curat, cu conditia sa alegi format c la instalare

| raveny a răspuns:

Nu se vor sterge dar depinde sa nu gresesti la formatare

| MzqRVr a răspuns:

O sa iti apara o,, chestie,, cad instalezi windows 7...si acolo iti da ceva gb...si iti salvezi..tot ce vrei tu.