| tiranianuuu a întrebat:

Salut Tpu..am un Lenovo flex 2 15...Si vreau sa-i fac un Upgrade cu un SSD si nu prea stiu daca poate suporta SSD +Hard Disk, As vrea sa folosec din nou Hard Disk-ul deci pot sa instalez SSD+Hard Disk-ul pe laptop.happy

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca are suport m2 da, Lenovo 700 al meu are, dar uitate pe
site ul lor http://shop.lenovo.com/......lex-2-pro/

eu vad ca nu are atunci trebuie dat afara hardul normal si inlocuit cu ssd dar doar la depanero atat asta daca mai ai garantie si hardul normal il bagi intr-un rack

https://forums.lenovo.com/......-p/1838145

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru ObiectivulAnonim66):

Nu poti sa pui si hard si sdd daca nu are m2 nu dezinforma omul

| tiranianuuu explică (pentru RAY):

Pai Laptopu e Cumparat din Anglia ...si am garantia dar nu am ce face cu ia aicea in Romania si inca ceva ....astea e modelu laptoplui meu. Lenovo flex 2 15

| tiranianuuu explică (pentru RAY):

Am gresit eu modelu laptopului este Lenovo flex 2 15

| peperonies a răspuns:

Din ce vad pe sfantul internet are un singur slot de hard deci poti sa pui SSD sau hdd. Sunt rackuri sa inlocuiesti unitatea optica cu un spatiu pentru hard dar renunti la dvd-rom. Alta optiune are fi sa iti iei un ssd si sa folosesti un rack extern pe usb pentru hdd.

| RAY a răspuns (pentru tiranianuuu):

Man i bagi un ssd si cumperi un rack, daca are unitate optica cumperi un adaptor un ssd de 256 de gb e de ajuns pentru un home user