| Falexmihai a întrebat:

am un LG g2 cu probleme nu mai incarca, când il bag la încărcat nu face nici o acțiune nu se aprinde nimic, care ar putea si problema?

4 răspunsuri:
| Robi1444 a răspuns:

Ai incercat sa schimbi incarcatorul? Sa vezi? Schimba si incarcatorul in sine, si schimba si cablul usb. sa vezi.

| Iønutt a răspuns:

Cauta pe YouTube, eu mi am gasit, mari sanse sa fie si pentru al tau.

| darrio2007 a răspuns:

Incearca alt incarcator la telefonul tau.Asa afli daca este de vina incarcatorul sau telefonul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi defect/ă încărcătorul sau bateria, ori are un defect intern ( mufe, etc. ).

Încearcă să-l încarci conectat la ALT încărcător sau conectat la Pc/laptop!
Dacă se încarcă, atunci e defect încărcătorul tău.
Dacă nu se încarcă, atunci e defectă bateria sau are alt defect...

În cel din urmă caz, poţi încerca să faci şi "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" - asta dacă nu e complet descărcată bateria ( NU e voie să întrerupi operaţiunea ).

Toate cele bune!