| SoulPain a întrebat:

am un pc cu placa video amd hd 5770oc i3 322 si placa de baza msi h61m-p20 (g3) dintr-o data nu mia mai redat imaginea pe monitor am incercat la mai multe monitoare si mai multe cabluri =nimic acelasi lucru si cu cea integrata de la procesor ce as putea face?

6 răspunsuri:
| HD_Ðragoș_2000 a răspuns:

Poate ti s-a ars pc/Placa video..Rezolvarebig grinul la un servis

| MortalX a răspuns:

Ca sa testezi cu cea inegrata, mai intai scoate-o pe cea dedicata din slot, altfel nu merge (experienta proprie). Daca nici asa nu vede nimic, inseamna ca trebuie schimbat chipset-ul, nu placa video (mi s-a intamplat la un laptop). Daca merge pe graficile integrate, atunci s-a stricat placa video si trebuie inlocuita (insa se gasesc foarte multe, nu e o problema)

Daca e de la chipset, nu ai alta solutie decat sa duci PC-ul la service (trebuie scos din placa de baza si multe alte chestii complicate)

| SoulPain explică (pentru MortalX):

Asta stiu si eu am incercat ambele

| SoulPain explică (pentru HD_Ðragoș_2000):

Nu am nevoie de service vreau doar sa stiu ce e de vina ca sa nu iau ca prostu mai multe lucruri pe degeaba

| MortalX a răspuns (pentru SoulPain):

E posibil sa fie chipsetul, sa se fi deconectat vreun cablu si multe altele...insa am o ultima solutie care la mine a mers (dar care pare foarte ciudatalaughing incearca sa schimbi/inversezi ram-ul in sloturi (adica sa pui ram-ul in alt slot) daca nici asa nu merge, nu voi incerca sa dau un raspuns gresit, sa fiu acuzat, cel mai bine ar fi sa o duci la un service pentru ca cei de acolo stiu cel mai bine ce se intampla

| SoulPain explică (pentru MortalX):

Nu a mers happy