| DonMoldo a întrebat:

Vreau sa știu daca pot conecta un monitor la placa video si încă un monitor la placa video integrata si sa meargă nu am incercat încă pentru ca nu am 2 cabluri HDMI.

.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La un moment dat, pc-ul folosește o singură placă dar tu poți folosi un splitter pentru 2 monitoare

| NLS a răspuns:

O singura placa video e folosita la un moment dat, daca conectezi al doilea monitor la cealaltă placa, nu o sa funcționeze.
Insa poți conecta mai multe monitoare la placa video dedicata, chiar dacă nu ai tipul potrivit de mufă, se pot folosi adaptoare.
Din păcate, nu orice fel de adaptoare. (DP la HDMI nu funcționează decât în anumite condiții de exemplu)

| VoidEternal a răspuns:

Nu merge. Poți conecta doua monitoare dacă ai doua ieșiri pe placa video, fie cea integrata, fie cea dedicată.

| LiviuSorinel23 a răspuns:

Laughing

| LiviuSorinel23 a răspuns:

????