| Florinyo03 a întrebat:

am un pc de 2 ram 1 si 1 is DDR2. Si am de la un alt PC 2 gb tot DDR2 si as vrea sami fac pc de 3 gb si nuj daca se potriveste si as vrea sa stiu daca trebuie sa reinstalez windowsu daca ii mai pun rami?

Răspuns Câştigător
| Sebastian_Daichend_1999 a răspuns:

Sallut!
Muta rami pe o unitate care vr tu, (nu trebuie schimbat windows!) Dupa care dai click dreapta pe Conputer/Propietati/Advanced sisstem settings/Addvanced/Performances/Settings/Advanced/Virtual memory / Change si pui 3 gb rami. Asta ii valabil doar pentru windows 7! Funda?

1 răspuns:
| iInfinityDarkness a răspuns:

Nu, nu trebuie reinstalat windows. N-are treabă cu ramii, windows-ul se află pe hdd. Pune-i liniştit.