| AxeLBaT a întrebat:

am un S7 Edge si cand am iesit dintr-un joc s-a blocat ecranul, am incercat sa-l inchid dar nu merge nimic. Si dupa cateva minute a inceput sa se incalzeasca foarte tare. Stiti care este motivul/problema si ce pot sa fac ca sa meraga iar?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Tine apasat butonul de pornire/oprire indelungat, in continuu, asa se va forta sa se opreasca (poate dura chiar si peste 10 secunde).
Dupa 1-2 ore de racire il poti porni din nou si il poti pune la reincarcat.

Daca se mai repeta problema (se incalzeste), atunci nu mai chinui telefonul cu jocuri "grele", fiindca poti distruge aparatul sau cel putin bateria.