| ionuttt11 a întrebat:

SALUT.
Am o problema cu monitorul,se face negru ecranul si dupa ce il inchid si il deschid la loc uneori merge si dupa cateva minute se inampla acelasi lucru,alteori se nu merge, am difuzoare incorporate si merg si dupa ce se face negru ecranul.
va rog ajutati-ma.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibil sa fie pe duca placa de baza.Probeaza monitorul la alt calculator, sa ma insel eu in ce am zis. Asa mi s-a intamplat si mie, pana intr-o zi cand nu se mai deschidea deloc, nimic pe ecran.

| andozaurus a răspuns:

Ai grija ca sa fie conectate cablurile corect.Incearca si cu alt monitor poate problema nu este de la acesta si este de la unitate.

| Operetta a răspuns:

Mi se intimpla acelasi lucru poate este de vina windosu

| ionuttt11 explică (pentru Operetta):

Posibil eu i-am reinstalat windows-ul si acum merge bine incearca si tu. bafta

| Vlad_Ionut_1983 a răspuns:

Vezi poate are probleme placa video