| Queensisjdne a întrebat:

Am un Samsung galaxi j5 2015 si as vrea sa mi-l schimb deoarece nu are multa memorie disponibila.Ce sa aleg dintre un iphone 7 plus sau un laptop de gaming? As vrea ceva dintre aceste 2 amandoua mi se par interesante. Daca imi iau iphone nu mil mai schimb vreo 5 anihee hee dar daca imi iau un laptop de gaming care e destul de scump(de care vreau eu).As vrea tare mult si iphonu si laptopu la fel doar ca pe laptop nu prea pot sta mult sa ma.joc numa seara.Laptopul mi-ar fi de folos la scoala dar si acasa dar iphonul....numa asa de fitehee hee. Deocamdata ma joc pe pc-ul lui fratele meu gta 5 si Minecraft dar pot sa aleg iphonul si tot ma pot juca doar ca daca imi iau un laptop vrrau sa fie al meu.Va rog sa alegeti una dintre cele 2 nu si alte divice-uri.

Răspuns Câştigător
| OnePiece a răspuns:

Pai iPhone 7 Plus e vreo 5000 de lei varianta cu 256GB. Cea cu 32GB e vreo 3800 de lei.

Un calculator decent de gaming e vreo 2500 de lei cel putin (core i3 3.6 Ghz, sau core i5 2,8 Ghz, model Skylake). Iti mai raman intre 1300 si 2500 si iti poti lua un telefon pana la cat iti ajung banii.

La 1300 de lei recomand Huawei P9 lite (900 de lei, iti raman si de o bere) sau poti incerca LG Nexus 5x si Xiaomi Redmi Note 4 daca le gasesti.
Pentru 2500 de lei poti lua Galaxy S7 Edge sau OnePlus 3T.

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe iPhone nu poti juca GTA si Minecraft, eventual doar cu licente cumparate.
Pe laptop nu poti telefona.
Ambele vor fi vechituri peste 5 ani.

Nu trebuie sa te dai barosan, bucura-te daca ai un telefon simplu si un calculator pe care sa-ti faci temele!
Restul ti le vei cumpara la vara, daca vei munci si-ti vei face suficienti bani de buzunar pentru ei.

| Queensisjdne explică (pentru Bula):

Pai eu am facut banii de banii care trebuie i-am strans 2 anihee hee

| Queensisjdne explică (pentru OnePiece):

Da dar as vrea dosr dintre variantele care le-am spus

Bula
| Bula a răspuns (pentru Queensisjdne):

Te-ai uitat daca-ti gasesti jocurile si in varianta pentru iPhone?
Iar cu laptopul cum vei telefona?

| OnePiece a răspuns (pentru Queensisjdne):

Uffff... atunci laptopul