| Username55 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy J3 (2016) cu memoria interna de doar 8 GB.

Ce card de memorie sa imi cumpar astfel incat sa nu reduca viteza procesorului si sa nu ii ingreuneze soft-ul?

4 răspunsuri:
| apocalipso1994 a răspuns:

Eu am card de 64gb pe acelasi telefon. Cardul nu ingreuneaza soft-ul telefonului decat daca e de capacutate mare si plin. Daca e de capacitate mare si nu il ti in permanenta plin nu o sa ai nici o problema. Eu am 15 gb ocupat pe el, si functioneaza perfect, oricum nu cred ca o sa il umplu prea curand. BAFTA

| Tofan_Iulian_2001_nyiz a răspuns:

Capacitatea cardului la j3(6) este de 256GB daca cumva ai adaptat cardul la telefon pentru aplicatii trebuie sa ai un card de viteza mare(clasa 10) ca sa nu ai lag pe aplicatii iar cardul nu are treaba cu softul in general e din cauza procesorului.

| Racolatorul a răspuns:

Cardurile SD/TFT nu ingreuneaza viteza procesorului. Poti cumpara Card de orice dimensiune doresti.

| Apollo007 a răspuns:

Card clasa 10... Conteaza viteza de scriere. Oricum cardul îngreunează telefonul. Memoria interna are scrierea mai rapida decat orice card micro sd. Asa ca ia macar clasa 10(10mb/s)