| CristyFlorin2030 a întrebat:

Am un Sony Xperia Z2 caruia nu ii pot actualiza sistemul de operare.Imi spune mereu ca nu s-a putut actualiza.Am incercat sa ii dau reset,sa ii dezinstalez root-ul, sa ii scot cardul de memorie dar degeaba. Stie cineva vreo metoda prin care as putea sa ii actualizaz sistemul fara un pc? Deoarece... l-am cam stricat big grin

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

I-ai facut root.
mergi la Sony sau un service ce lucreaza cu ei sa-ti instaleze soft original. si tot ei cu acesta ocazie ar trebui sa iti puna ultima versiune de Android disponibila pentru modelul telefonului tau.

2 răspunsuri:
| Dusken01 a răspuns:

Nu il actualiza daca nu iti da producatorul pentru ca il poti virusa nu poti fara pc apropo

| CristyFlorin2030 explică (pentru Dusken01):

Ba da merge si fara pc, asa am trecut de la Android 4.4 la 5.1