| vvviper a întrebat:

Am un telefon Lenovo A1000 si cand sunt cu cineva pe Skype se aude foarte incet difuzorul. Sunetul e dat la maxim dar degaba. Dar cand ascult muzica sau ceva se aude foarte bine difuzorul. Nu e murdar, nu are praf sau ceva, nu l-am scapat pe jos deloc. Astept raspunsuri.

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in setarile Skype si regleaza-ti volumul dupa preferintawinking

| vvviper explică (pentru Bula):

Skype Android nu are acele setari (v.7.09.0.903)

Bula
| Bula a răspuns (pentru vvviper):

Volumul e scazut si daca partenerul vorbeste de aproape de microfon?
Skype are serviciul de verificare a sunetului, testeaza-l si tu, si partenerul de convorbire. Sensibilitatea microfonului ar trebui sa se regleze automat, ca urmare si modularea sunetului.

| vvviper explică (pentru Bula):

Nu e vorba de microfonul persoanei. Am mai incercat cu altcineva si aceeasi problema e. Am incercat si la Echo / Sound Test Service si la fel e.

Bula
| Bula a răspuns (pentru vvviper):

Teoretic, volumul la fiecare aplicatie se poate regla si in scripturile aferente. Dar pentru asta trebuie cunostinte mai vaste.

Bula
| Bula a răspuns (pentru vvviper):

Si volumul ROBOTULUI de la Echo / Sound Test Service se aude slab? (nu vocea ta)

| vvviper explică (pentru Bula):

Da.

Bula
| Bula a răspuns (pentru vvviper):

Ramane doar reglajul la nivel root, de un cunoscator Android.