| mikiciocani a întrebat:

As dori sa imi cumpar o drona cu camera.
Am auzit ca trebuie sa o inregistrez si sa platesc niste taxe. Este adevarat? Sau pot sa spor cu ea fara problema?

4 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://www.eyeinthesky.ro/cum-se-inmatriculeaza-o-drona/
Ai deja niste modele in minte sau un loc de ubde sa cmperi? ce buget ai?

| mudokins78 a răspuns:

Dacă e din aia cu capacitate mică (motorașe mici), e în regulă! Nu îţi trebuie nimic.
Dar dacă e din aia mai mare, trebuie să o înscri la poliţie.
De fapt chiar am văzut şi la Auchan o drona de capacitate mai mare, şi la descriere spunea clar! -drona trebuie înscrisă.
Succes

| mikiciocani explică (pentru CM7YRE):

Nu vreau sa fie scumpa. Vreau una pentru mine sa o folosesc de distractie (cu camera as prefera). Imi poti recomanda o drona?

| CM7YRE a răspuns (pentru mikiciocani):

"De unde stii ca un lucru e "scump"? Nu ai cum sa definesti un lucru ca fiind scump daca nu ai termen de comparatie. Spune niste caracteristice, daca vrei sa faca ceva anume, daca vrei din Romania sau de pe site-uri gen gearbest/ebay/amazon etc. daca vrei sa coste intre atat si atat, daca vrei sa filmeze hd sau 360.