| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema...:-s mi-am pierdut buletinul, si nu stiu ce sa fac.Am auzit ca trebuie sa il declari pierdut in M. O. E neaparat? Si unde sa ma duc sa imi fac altul nou? Si pana la urma ce taxe sa platesc?!

2 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Mai bine il declari furat si scapi de amenda... trebuie sa te duci cu certificatul de nastere, actul casei si o persoana care este trecuta in contractul de vanzare cumparare al casei...si cred ca trebuie sa cumperi de la posta un timbru de 1 ron. Dar cel mai bine ar fi sa dai un telefon la sectia de politie de care apartii si sa-i intrebi exact ce acte iti trebuiesc si care e programul de depunere a actelor.
Succes! happy

| SayCheesexD a răspuns:

Pai se plateste amenda stiu sigur straight face

Dar ar trebui sa mergi la politie sa fi sigura ca nu l-a gasit cineva si la dus acolo.

Despre un nou buletin [daca va fi neaparat] poti sa ii intrebi pe politisti...straight face

Sper ca am fost de ajutor big grin