| Iwachan a întrebat:

As dori sa ma ajutati cu o problema la calculator. Am niste casti cu microfon de la Hama iar cand le conectez la calculator si pun muzica, muzica se aude si pe calculator dar si in casti simultan. Am windows 10 si am cautat in setari dar nu am gasit nimic. Va rog sa imi spuneti daca am nevoie de un driver sau altceva.

3 răspunsuri:
| ishallhelpyou a răspuns:

:-\ nu e mai usor sa opresti castile laughing?

Pai ai 2 variante:
- opresti boxele (fara batai de cap)
- instalezi driver-ul placii de sunet si selectezi mod individual al mufelor(banuiesc ca folosesti mufa din fata).
Ce se intampla daca alegi partea a 2-a, e posibil sa-ti mearga jocurile/aplicatiile tot pe boxele din spate, iar ca sa se comute pe casti sa fie nevoie sa dai restart la joc/film/muzica etc.

Parerea mea, doar opreste boxele XD e mult mai OK, fara batai de cap.

| DrGeorge a răspuns:

Click dreapta pe inconita de la sunet din taskbar - Playback devices - click dreapta pe casti - set as default device.

| JX2King a răspuns:

Daca ai boxe bagate, e clar, scoate-le.Simple as fuuck.(Nu ma lasa sa scriu fuuck, normal lol =]])