| Alexino23 a întrebat:

As dori sa stiu daca e diferenta mare intre tipurile de Rami,spre ex DDR2, DDR3,DDR4 etc.Si as dori sa stiu care sunt cei mai buni producatori de rami, care fac cea mai de calitate si rapide.
OFER FUNDA CELUI MAI DETALIAT SI INTELIGENT RASPUNS!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ddr4 se presupune ca e de 2* mai rapid (Cel putin din anumite puncte de vedere) fata de ddr3. Idem ddr3 fata de ddr2. La asta se adauga ideea de consum cat mai scauzt cu fiecare generatie.
In general toate memoriile ram is ok, pentru ca majoritaea producatorilor cat de cat dau garantie pe viata.

1 răspuns:
| Alexino23 explică (pentru sltlp):

Multumesc mult! big grin