| sdfsdgfsdfsdfsdfsdfsdf a întrebat:

As vrea să imi schimb Windows-ul, acum am Windows 7, iar cineva mi-a recomandat Windows 8.1. Am un PC vechi (Processor: Intel Pentium 4 3. 0GHz, Graphics: Intel 82945G, RAM: 1GB) si nu stiu daca va merge bine. Ar fi indicat sa instalez tot Windows 7 sau sa instalez Windows 8.1?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Otto2014 a răspuns:

Intr-adevar e mai optimizat ca 7, 8-ul, dar eu recomand windows xp, daca vrei sa ruleze decent.Stiu ca si cu 7 ruleaza decent, dar eu vorbesc de jocurile vechi ca GTA San Andreas, e rau ca ai Intel hd graphics, deci baga windows xp.

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Windows 7 starter la configuratia ce o ai.
xp e descatalogat si nu cred ca e indicat, decat in cazuri de configuratii inferioare a ceea ce ai tu.
mai exista Remix OS adica o versiune Android insa cred ca la ceea ce ai nu o sa poti sa il instalezi.

| RecKinul a răspuns:

Mai bagă încă 1 Giga de RAMI.

| RagingCat a răspuns:

Nu merge win8.1 cu 1 GB ram... minim 2 GB