| TroubleCrew a întrebat:

As vrea un raspuns rapid ce parere aveti despre pc asta la gaming :
Placa de baza Asus P5GDC Pro
Placa video Gainward Bliss Nvidia 8600 GT Goes Like Hell Gamer Edition (625/1800) GDDR3
2GB RAM Geil frecventa 800MHZ
Seagate baracuda 500 GB 7200 RPM 32 Mb Cache
Procesor Intel Pentium 4 Dual core (nu core 2 duo) la 3000 MHZ cu radiator Arctic Cooling Alpine 7 PRO
Carcasa este de la Arctic Cooling
Unitate Optica Asus DVD ROM
Sursa Seasonic SS - 350W
Placa de sunet Audigy Sound Blaster 1394 Model SB0090
Ms.Funda

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Na-am zis ca nu e bun ceva, e OK, nu bun acum, dar peste putin timp nu va mai face fata la jocurile noi. Daca poti sa-l iei la o suma lejera ia-l, dar peste 2 ani vei avea aceeasi probelma si nu-l mai vinzi cu cat l-ai luat.
Bafta

6 răspunsuri:
| Laue a răspuns:

Second hand? Eh, merge.
Nou? In nici un caz.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nou nu exista asa ceva. Second hand, maxim 600 RON. Ca performanta in jocurile contemporane? Pulbere. Ca performanta pentru 2007-2008? Decent.

| TroubleCrew explică (pentru Laue):

Second happy

| CataC a răspuns:

Salut
Nu da bani pe tehnologie deja veche de prea multi ani, peste 2 ani nu o sa mai ai ce face cu el si nici macar nu-l poti upgrada ca nu e compatibil cu componentele moderne.
Ia ceva nou, palca de baza, procesor, 2/4gb ram, si pe parcurs mai arunci o placa video, niste ram, cand te lasa buzunarul, iesi mai castigat. Si nu trebuie' sa'l schimbi in cativa ani.
Bafta

| TroubleCrew explică (pentru CataC):

Ce nu e bun in el Ca placa video e buna pentru gaming ma refer (TF2, Gta 4) Procesoru merge iar ramii sunt de ajung.Ce nu e bun in el opinia va rog repede

| TroubleCrew explică (pentru CataC):

Mam dus acasa la omul acela Nu prea stia cu Pc-urile.Mam uitat la el si scria INTEL PENTIUM 4 3. 0ghz.straight face(Iar el a zis ca e dual core)