| Flar3 a întrebat:

Salut TPU! Aseara, din curiozitate, am ales sa instalez un driver de la Realtek care a stricat cam mult. Am doua microfoane(unul de la casti si altul de la Trust), bine mai am un microfon de la camera. Este vreo solutie pentru reinstalarea driverelor vechi? Dau funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Driverele originale le poti descarca de pe site-ul producatorului placii de sunet (placii de baza, daca placa de sunet este pe placa de baza).
Daca vrei sa folosesti mai multe microfoane, atunci trebuie sa folosesti un mixer specific microfoanelor cu condensator (electret).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poti sa stergi orice driver pentru acel hardware.

| Flar3 explică (pentru Bula):

Mersi frumos!

| Flar3 explică (pentru anonim_4396):

Desigur. Am rezolvat problema, reinstalând driverele Realtek cele care nu erau bune si am dat reinstall la HD audio device