| florinpubg69 a întrebat:

Salut TPU! Astazi am avut un incident mai neplacut. Am dat din greseala cu putina inghetata pe butonul de volum de la telefon si nu aveam husa si a intrat pe langa si acum nu mai are acel click specific si parca se apasa mai naspa! Ce as putea face? Pareri!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti face tu nimic, trebuie sa duci masina la un electrician auto sa-ti demonteze si curete butonul si apartul in interior.

| Sophieka a răspuns (pentru Violleta2022):

Victima este un telefon in aceasta situatie, nu o masina happy big grin

| Panamax a răspuns:

Sa tii telefonul in buzunar macar cand mananci.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sophieka):

Bine ca nu l-ai bagat in gura, sa musti din el, in loc de inghetata laughing
Du-l la reparat si curatat, cat inca este proaspat afectat, pana nu se intareste dulceata pe el (telefonul, masina sau ce o fii, ca ti-a cam fost lene sa scrii fraza completa, noi deducand pe ghicitele, cam ce ar fi putut fii).

| sierra1 a răspuns:

Dacă tel-ul are IP68, fă-i un duș

| Sophieka a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu eu am facut postarea, nu e intrebarea mea, eu doar am vrut sa iti scriu despre ce e vorba, ca a fost amuzant sa iti citesc raspunsul.
Nu ti-am scris sub forma de rea intentie.
In postare scrie clar ca e vorba de un telefon.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sophieka):

In cazul asta, de unde stii tu ca era vorba de un telefon si nu de masina?

| Sophieka a răspuns (pentru Violleta2022):

A precizat in postare.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Sophieka):

Asta a fost dupa ce a re-editat topicul, fiindca initial nu precizase nimic.

| greyyhatt111 a răspuns:

Nu mai poti face nimic, obisnuieste-te cu el.