| Illuminati2016 a întrebat:

M-a prins ploaia când veneam cu bicicleta, si aveam telefonul în punga dar tot a intrat apa nu stiu cum, de o zi tot apasă butonul volum jos fara sa il ating deloc, model:alview p6 pro, ce să fac?

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

La serivce pentru curatare. Allview sunt foarte sensibile la apa. O simpla cazatura in lac, in zapada, sau stropirea de la poaie poate defecta telefonul. Am cativa colegi care au ramas fara telefon dupa ploaie sau ninsoare.

| Illuminati2016 explică (pentru danutzu96):

Si cum il? trimit in service? l-am cumparat din altex baia mare dar s-a inchis si a fost transformat in media galaxy ce sa fac?

| danutzu96 a răspuns (pentru Illuminati2016):

Da, il poti trimite la garantie dar s-ar putea sa iti ia bani pentru ca au un indicator (o hartie mica) care se coloreaza in contact cu apa.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu nu ai ce sa-i faci, il duci sa il repare, a intrat apă in el la folia aia, in display, daca il mai tii asa face scurt si il poti arunca la gunoi. Alwiew nu este o marcă bună de telefon, e o trompetă, o bombă un rahat.

| untu a răspuns:

Daca telefonul este ud, cand ajungeti acasa, incercati sa desfaceti telefonul, scoateti bateria, cartela si puneti totul intr-un bol cu orez alb (sa fie acoperit tot) Orezul absoarbe rapid apa si umiditatea si se va usca timp de 3 zile! Vezi la http://www.yoda.ro/......epara.html

| Bunescu_Ionuț_1986 a răspuns:

Salut, sunt Ionuț de la Altex/MediaGalaxy. Un produs care a luat contact cu lichide nu poate fi reparat în garanție, ci doar contra cost, la service-ul autorizat. Astfel îți recomand să apelezi la service-ul autorizat, specificat în certificatul de garanție.