| XormGaming a întrebat:

Astazi am o intrebare despre laptop-ul meu.
Cand deschid laptop-ul intru pe steam si ma joc paladins sau cs:go, 10 min imi merge foarte bine dar dupa cateva secunde mi se incinge foarte tare laptop-ul si asta imi creeaza lag.Am incercat sa imi iau un cooler si degeaba ca tot se incingea.Componentele laptop-ului meu sunt:procesor i5, 2.30 ghz, placa video integrata pls help me!

Răspuns Câştigător
| RaduMihaiRadu a răspuns:

1. Laptop-urile nu sunt facute pentru nici un fel de joc
2. Cel putin o data e an mergi la un service cu el si curata-l. Nu uita sa-i pui asta termoconductoare. Nu te zgarcii la pasta, pune una buna

3 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

La orice laptop cand se supraincalzeste prima data trebuie curatat coolerul (se executa cu demontarea lui). Ai facut asta?

| HeliosMetal a răspuns:

Nu-i facut pentru gaming, chiar de are i5. daca vrei sa joci bambilici toata ziua nu te mai zgarci la bani si cumpara-ti o unitate mai performanta

| Pietricel a răspuns:

Am un prieten caruia i s-a intamplat asta. Era de la radiator, avea foarte mult praf/mizerie.