| Pitbullllll a întrebat:

Azi am cumparat un blender rohnson nou din carrefour si am o problema, nu porneste, a pornit o singura data iar acum nu vrea sa porneasca, care sa fie problema?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

AM RAS SI CU KURU DE CEL MAI BUN PRIETEN AL MEU
avea un blender de ani buni si brusc nu ii mai merge
si am verificat, NU STIA SA IL FOLOSEASCA rolling on the floor

efectiv trebuia pus vasul SI capacul intr-o anumita pozitie, daca le puneai invers (si se puteau pune invers) butonul de activare, mecanic nu mai facea nici un contact si nu mai apasa pe corespondent-ul de jos, care era in partea cealalta

deci verifica asta la tine... si sunt marcate pozitiile in care trebuie sa fie puse vasul si capacul, in plus ar trebui sa scrie si in manual

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este defect, nu l ai probat acolo in magazin? Du te cu el inapoi sa ti l schimbe fiind in garantie, du l asa cum l ai luat in cutia lui cu toate accesoriile si cu bonul, si magazinul ori i ti da altul, ori banii inapoi.

| sierra1 a răspuns:

Nu te agita să-l repari, e in garanție, ți-l schimbă

| darrio2007 a răspuns:

Inapoi cu el la magazin. In cutie si cu bonul cu care l-ai cumparat.

| Pitbullllll explică (pentru Bizon95):

Exact asta era si la minelaughing)

| Bizon95 a răspuns (pentru Pitbullllll):

big grin