| Black13LoL a întrebat:

Salut, am un scutter Piaggio, cred ca Ciao, il am de vreo 5 ani cred, l-am primit de la cineva din Italia, problema era ca nu a pornit, asa ca l-am lasat deoparte, astazi l-am curatat si m-am gandit sa-l fac ca sa-l dau unui verisor mai mic, dar nu stiu de ce nu porneste. O singura data l-am pornit, acum 5 ani cand l-am dus pe un deal, la o viteza mare a pornit dar cand am pus frana a murit motorul si de atunci gata. Nu vrea sa porneasca, am schimbat bujiile am curatat pe acolo, nu stiu ce poate sa aiba.

3 răspunsuri:
| Cristian0015 a răspuns:

Verifica pompa de benzina

| motobiz a răspuns (pentru Cristian0015):

La piagio ciao? ....este un moped

| motobiz a răspuns:

Normal dupa o perioada asa de mare trebuie sa verifici totul de pe el inclusiv desfacut motorul