| anonim_4396 a întrebat:

Azi am descarcat un fisier care avea un virus.

Nu am deschis folderul, l-am analizat inainte si a detectat acest virus.

Virusul a intrat in PC?

Cum scap de el? Am sters folderul infectat.
Antivirusul meu este Microsoft Security Essentials. Poate sterge virusii? Aveti unul mai bun si free?
Fac acum o scanare completa si dureaza in jur de 2 ore si imi spune ca s-au gasit fisiere rau intentionate

Va dau funda!

Am mare nevoie de ajutor!

2 răspunsuri:
| cila1995 a răspuns:

Incearca avast internet security este gratuit pe o luna, dar este destul de bunicel ai putea sa il testezi facind controlulk la toata sistema ta. Bafta

| franco2003 a răspuns:

Instaleaza-ti program antivirus.