| anonim_4396 a întrebat:

Azi am descarcat un fisier care avea un virus.
Nu am deschis folderul, l-am analizat inainte si a detectat acest virus.
Virusul a intrat in PC?
Cum scap de el? Am sters folderul infectat.

Va dau funda!
Am mare nevoie de ajutor!

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă nu ai deschis fișierul respectiv, înseamnă că virsul nu a apucat să-și facă de cap. Totuși, recomand să faci o scanare la calculator.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Deci sa inteleg ca daca nu am deschis folderul, virusul nu a infectat PC-ul?
P.S Hai pe mess tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stai liniștit, slabe șanse. Ți-am spus, fă o scanare să te asiguri!

| Sheldon a răspuns:

Exista si posibilitatea sa infecteze ale file dar mai rar....Totusi as face o scanare completa ca sa ma asigur ca acel virus nu a infectat si altceva

| anonim_4396 explică (pentru Sheldon):

Antivirusul meu este Microsoft Security Essentials. Este bun si poate sterge virusii?

| Sheldon a răspuns (pentru anonim_4396):

Este un Antivirus gratis (nu este foarte bun, nu-l recomand)
Eset Nod32 sau daca ai un pc performant atunci BitDefender

| anonim_4396 explică (pentru Sheldon):

Vreau free.

| Sheldon a răspuns (pentru anonim_4396):

Sincer sa fiu daca cauti gratis si sa fie si bun, nu o sa gasesti

Sorry

| anonim_4396 explică (pentru Sheldon):

Tu ce antivirus folosesti? L-ai cumparat?

| Sheldon a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu folosesc Eset Nod32 Antivirus 6, activat cu Purefix din Safe Mode