| sarforx a întrebat:

azi am vrut sa imi refac windows 10 si am dat sa stearga tot, avea 16% dar dintr-o data mi sa liat curentu, apoi cand am aprins pcu imi zicea ca nu am nici-un windows. Am incercat sa bag w7 dar nu buteaza. apas f12 sau f11 si nimic, apas Dell sa intru in bios si bag pe cd sa buteze si cand intru inapoi iar nu buteaza

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Verifică starea hard disc-ului folosind un OS GNU Linux bazat pe Debian/Ubuntu, folosind unealta de discuri a sistemului scanează hard disc-ul.
Este posibil ca din cauza penei de curent să fi apărut o fluctuație de tensiune pe rețea și asta s-a soldat cu defectarea hard disc-ului sau chiar a plăcii de bază. Succes