| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul meu. Am incercat sa reinstalez windowsu. am selectat din bios sa buteze pe dvd. am introdus cd-ul am dat restart iar cand se deschide imi apare ca buteaza dupa dvd si imi apare eroarea asta : Disk boot failure, insert system disk and press enter. La prima vedere pare ca placa de baza nu vede hardu sau dvd-u dar in bios imi apar ambele. Am schimbat cablurile de alimentare banda ata de conectare dar nimic. Nu vrea sa imi buteze pe pe dvd. Iar daca selectez sa buteze de pe hard imi intra in windows normal. :/. Imi poate spune cineva ce s-a intamplat si ce pot face? Dau funda celui mai explicit raspuns. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poate ca discul tau nu e bun. Fa rost de altul.

| AgentulVIPPro a răspuns (pentru SkyPilot):

Varianta exclusa... in aceeasi zi am intalat cu acelasi cd-u pe alt pc-u.

| SkyPilot a răspuns (pentru AgentulVIPPro):

Se poate intampla ca o unitate sa citeasca un CD/DVD si alta nu.

| AgentulVIPPro a răspuns (pentru SkyPilot):

Se pare ca ai avut dreptate... mersi.

| SkyPilot a răspuns (pentru AgentulVIPPro):

Ma bucur ca ai reusit! Multumesc pentru funda!

6 răspunsuri:
| TudorValentin a răspuns:

Incearca sa faci alt dvd daca nici asa nu merge reseteaza biosu si dai sa buteze pe dvd

| Cristyan97 a răspuns:

Cumparati alt dvd probabil ca acela nu e bun, de aceea ti-a dat boot fail. Funda?