| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-am cumparat jocul ETS2 pe cd si pentru a juca multiplayer trebuie sa ma conectez cu contul de steam. Am auzit ca codul din carcasa pot sa il pun pe steam ca sa mi se puna in libraria steam, dar nu stiu cum, penturu ca eu nu folosesc steam. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Http://store.steampowered.com/
descarca steam(E un buton sus dreapta cu verde) si il instalezi. iti faci cont daca nu ai, si completezi acolo cu atentie, nu la nimereala, ca daca ai sa pierzi parola si o sa vrei sa o recuperezi, o sa iasa urat.
Mai departe. Deschizi programul Steam. Te autentifci.
O sa apara interfata, daca nu apare, vezi ca el ruleaza dar in la iconite in dreapta jos(click dreapta-magazin).
Dupa ce s-a deschis, ai sus la program, in stanga oarecum:"jocuri".
Dai acolo, dai "Activeaza un produs pe steam" next si ajungi sa bagi codul. pui acel cod si gata.

| anonim_4396 explică (pentru sltlp):

Nu e problema cu contul, nu sunt chiar atat de noob incat sa nu stiu de faza cu contul, la mine problema era ca nu stiam ce si cum legat de steam (mie nu imi place steam, dar daca necesita neaparat pentru ETS2, trebuie sa il folosesc). Mersi mult!

1 răspuns: