| IonutX197 a întrebat:

calculatorul meu se blocheaza efectiv dintr-odata si deseori face asta, nu mai pot face nimic timp de cateva minute iar dupa face la fel si daca ii dau restart cateodata nu-mi ia hard-ul imi apare aia cu insert boot media device ceva de genul sau imi intra greu in windows, am pus un procesor si o placa video pe placa de baza care consuma mai multi W, ma gandesc ca poate e de la sursa si trebuie schimbata, de la hard nu e, am schimbat si mufele si hard-ul, cu 3 hard-uri la del mi-a facut. FUNDAAAA!

Răspuns Câştigător
| gamersamp12 a răspuns:

Verifica memoria RAM, procesorul incearca sa le schimbi si pe astea. E posibil ca una dintre aseta sa se duca incet si atunci pc-ul nu mai functioneaza cum trebuie pana cand piesa stricata se va arde.

4 răspunsuri:
| DOMNUOlandez a răspuns:

Salut! Ca prima solutie îti recomand sa reinstalezi windowsul, daca tot îti face figuri, du-te la un service IT sa îti puna un tester pe el, si apoi vei vedea care e problema.
Funda

| gamersamp12 a răspuns:

Hardu tau se duce incet. Schimba hardul pana mai poti nu mult timp ii trebuie si o sa se arda.

| gamersamp12 a răspuns:

Exact shimba Hardu ca e dus. Imediat nu o sa-ti mai mearga deloc.

| IonutX197 explică (pentru gamersamp12):

Am pus 3 hard uri si al 3 lea e nou de 500 gb am dat si 150 lei pe el de ce sa fie de la hard?