| AlbertDaniel a întrebat:

Când pornesc filmele cu Vlc nu pot sa suprapun subtitrarea. O adaug, dar nu face nimic. (Descarc subtitrarile de pe titrari.ro). Ce pot face sa le suprapun?

3 răspunsuri:
| nirocino a răspuns:

Filmul si subtitrarea trebuie sa aiba acelasi nume. Daca filmul e HDTV. x264-FLEET atunci si subtitrarea trebuie sa fie la fel.
Daca nici asa nu merge trebuie sa le redenumesti (rename) cu "1" de exemplu, pe amandoua.
Bafta!

| BostanDaniel1974 a răspuns:

De ce nu iti descarci "C:\Program Files (x86)\Webteh\BSPlayer\bsplayer.exe"

| dannyel86 a răspuns:

Daca tragi subtitarea peste film, vlc o ruleaza, chiar daca fisierul are nume diferit fata de film.
Poate subtitrarea se afla intr-o arhiva si ea trebuie extrasa sau e intr-un format care nu e suportat (putin probabil). happy
Atunci cand vizionam un film cu subtitrare, trebuie respectat framerate-ul.
Cand deschizi filmul in vlc, te duci sus in player la Tools, Codec Information si vezi ce framerate are fisierul video (23.96; 29,97; 25) si descarci de pe titrari.ro doar subtitrarile cu acea valoare (ai in descriere pe site).winking
Daca cele doua valori nu coincid, subtitrarea ramane in urma sau o ia inainte si nu mai respecta cursul filmului. Bafta! big grin