| Valentinbaciu2002 a întrebat:

Care e diferența intre WISP si repetor universal din meniul unui router? Am folosit ambele opțiuni pentru a conecta un router cu cel principal, merg cateva minute, apoi se opresc ambele, desi in meniu sau zice ca e conectat. Ce as putea face sa mearga? Tin sa menționez ca pentru routerul principal nu stiu dacă se intervine pentru o optiune ca asta. Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| Cjay a răspuns:

In primul rand ce rooter folosesti?
Ca sa te contectezi usor la un rooter trebuie sa folosesti:
- un cablu
- adresa acestuia "192.168.0.1" depinde de rooter.
Apoi dupa ce reusesti sa intri in meniul acestuia il pui o parola si un nume.
ps:tutorial util https://youtu.be/-adQesEBXo8

| Valentinbaciu2002 explică (pentru Cjay):

Salut. Eu doresc sa fac repetor un alt router, pentru asta trebuie sa accesez una dintre cele doua optiuni.