| Firescu_Dragos_1993 a întrebat:

Salut,TPU!
Caut un laptop pe care pot face urmatoarele lucruri : Sa editez grafic și video, sa pot lucra în Adobe efects, Adobe ilustrator și cs5 fără probleme. În general, mi-ar mai trebui și pentru programare : java script, c++, etc.
Cerințe nu am, sa țină bateria mult, sa nu am probleme cu încălzirea și sa nu aibă emoții la aplicațiile de mai sus.
Nu vreau sa îl folosesc pentru jocuri
Bugetul maxim ar fi 4.000 lei, dar mai pot urca câteva sute de lei dacă merita.
Nu va obosiți sa comentați ca mi-ar trebui un calculator, pentru ca călătoresc mult și am nevoie de un laptop.
As vrea sa fac achizitia de pe PC garage sau de pe Emag, deci dacă puteți, as dori link de acolo. Vreau sa îmi dați cea mai buna obțiune pentru ce am spus mai sus.
Mulțumesc frumos. Ofer funda și sincerele mele mulțumiri!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aici este o varianta bunicela, cu windows 10 instalat pe un SSD de 256Gb, care asigura viteza maxima de incarcare /salvare, are si unitate DVD-RW, 8Gb RAM.
https://www.emag.ro/....../DMPKG2BBM
Mai poti folosi un hard disk extern pentru salvarea lucrarilor, pe USB 3.0.