| MarianPro123 a întrebat:

Hei,TPU! Peste 9 luni, o sa achizitionez un laptop care sa respecte urmatoarele cerinte:
1. Sa fie compact ( calatorec mult si nu am nevoie de laptop de 3 kg, ceva mai usor )
2. Sa fie pana in 70 de milioane(7000lei).
3. Sa nu aiba probleme în editare video (Adobe premier pro,after efects), fl studio 12, photoshop,filme si navigare online.
4. Sa tina bateria mult, sa nu mă trezesc dupa 2 ore de editare video ca I se termina.
5.Nu ma intereseaza jocurile pe el.
M-am gandit la un macbook pro 13.3 cu 69 milioane (6999 lei ). Vreau sa imi spuneti daca e buna alegerea sau ce laptopuri care sa se incadreze in cerinte sa fie. Vreau argumente,Linkul cu laptopul de pe o pagina de cumparari si sa nu dati coppy Paste de pe net. Vreau părere de la un cunoscator în domeniu, de preferat sa nu vorbeasca de pe macbook dacă nu are unul. DAU FUNDA PENTRU CEL MAI ARGUMENTAT ȘI FRUMOS RĂSPUNS!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si de unde stii ca peste 9 luni va fi acelasi pret? De ce nu il iei de acum?

| MarianPro123 explică (pentru darrio2007):

Nu e vorba de pret. Vreau sa imi fac o idee asupra a ceea ce cumpar. Ca o sa fie cu 3-4 milioane mai ieftin, vreau sa faca ceea ce ii cer.

| HailSithis a răspuns:

Saluty prietene.
Asta e cel mai bun. Compact. Doar 750 de euro.
https://www.amazon.com/......015PYYDMQ/