| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai de unde vrei sa stiu eu daca ai nevoie de portabilitate sau nu?

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Eu mai mult stau in casa sa ma joc pe pc.

| bogdan324 a răspuns:

Daca il vrei pentru jocuri, niciunul

| Zuzumilk26 explică (pentru bogdan324):

Doar cs go si fortnite

| bogdan324 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Poate doar cs go, si asta pe desktop-ul ala cu xeon si asta la fps-uri putine gen 40-50 cu totul pe low
Fortnite, doar daca vrei sa joci intre 15-30fps-uri
Ambele sunt pc-uri foarte slabe, ti-am spus si inainte, de ce nu iti iei un pc de pe olx care duce jocurile alea fara probleme in aia 800 lei?

| Zuzumilk26 explică (pentru bogdan324):

Oricum o sa il upgradez in timp. Si vreau sa fie 200€ cu tot cu monitor

| bogdan324 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Nu ai ce sa upgradezi la el, este foarte foarte slab, sa zicem ca ii pui o placa video mai buna pe viitor.Ghici ce? te tine procesorul in spate, in plus cel mai probabil va trebui upgrade si la sursa.
Daca mai vrei si monitor in banii aia atunci nu ai cum sa iei in considerare varianta de la cumpara un pc din magazin si sa mai ruleze si jocuri(vorba vine "din magazin",ca oricum si alea sunt niste fosile expirate dar atata ca sunt vandute de un magazin deci,cica,primesti si garantie, practic e un magazin de SH-uri)
SH da, iti poti lua si monitor si pc decent pentru ceea ce ai tu nevoie, da este putin mai riscant ca n-ai garantie insa asta ar fi singura alternativa daca vrei sa ti se indeplineasca toate cerintele, in plus vezi si tu de prin oras sa il poti testa inainte

| Zuzumilk26 explică (pentru bogdan324):

Pot upgrada procesorul, placă video, placă de bază si sursa si dupa rupe

| Zuzumilk26 explică (pentru bogdan324):

Nu prea am incredere in OLX

| bogdan324 a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Pai practic tu vrei sa schimbi tot pc-ul,problema este in cat timp.
Nu,nu rupe pana nu faci upgrade la tot dintr-o data.
Problema este ca la orice ai vrea sa faci upgrade(mai putin la ram) va trebui automat sa schimbi si sursa,asta daca nu vrei sa te trezesti cu surprize.
Vrei upgrade la procesor? automat trebuie alta placa de baza compatibila+sursa noua
Vrei upgrade la placa video? sursa noua
De ce sursa noua? pentru siguranta sistemului,sa nu se arda ceva din el,adica sursa posibil sa duca piesele noi dar nu va fi sigura.
Nu este nevoie sa ai incredere atata timp cat testezi ceea ce cumperi, majoritatea pieselor sunt facute sa reziste mult timp oricum, deci chit ca iei un pc din ala refurbished, chit ca iei unul de pe olx, este acelasi lucru atata ca pe olx mai ai sansa sa gasesti unul cat de cat bun

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Nu o sa rupa nimic niciodata la ce hardware discutam noi aici. Nu mai bine iei si inveti ceva util cit sa iti permiti racheta peste vreun an-doi?

| Zuzumilk26 explică (pentru GabiDumitrescu):

Acest pc este bun pentru proiecte power point si pentru filme si un pic editat?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Proiecte Power Point, lol. Haha, haha, ha! Da breh, e foarte ok pentru munca de birou.