| Zuzumilk26 a întrebat:

Pot edita video pe acest laptop? https://www.pchouse.ro/......ished.html

12 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Poti edita pe aproape orice prastie in ziua de azi, depinde cat de mult esti dispus sa astepti pana se randeaza...
Cu 2 nuclee/4 thread-uri cum ai pe i5-ul ala o sa astepti ceva...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce intelegi prin editare. Tu vrei laptop de 700 RON sa faci EDITARE VIDEO?

| PainTech a răspuns:

Daca ai o zi inreaga la dispozitie sa ti se randeze un video de 10 minute atunci da, poti edita video pe ala.

Acum depinde ce intelegi prin editare. Una e sa legi trei surcele in movie maker, alta e sa faci compoziti in AE.

Eu sincer nu as utiliza laptopul ala la editare video nici in ruptul capului.

| Zuzumilk26 explică (pentru PainTech):

Ii mai bun asta ca laptopul https://www.pchouse.ro/......ished.html

| PainTech a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Mi-ai dat fix acelasi laptop.

| PainTech a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Unitatea e mai puternica, dar nu e wow.

| Zuzumilk26 explică (pentru PainTech):

Merge câteva luni pana ii fac un upgrade?

| PainTech a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Placa de baza are un socket LGA 1366 care nu mai e folosit de prin ~2012. Tine cont ca daca vrei sa faci upgrade la un procesor mai modern decat un i7-960 trebuie schimbata si placa de baza. Daca ai de gand sa ii faci upgrade serios o sa te coste destul de mult.

| Zuzumilk26 explică (pentru PainTech):

Pana la urma ce sa imi iau? Laptop sa pc?

| PainTech a răspuns (pentru Zuzumilk26):

Între alea două? PC-ul

| Zuzumilk26 explică (pentru PainTech):

Pana la urma m-am gândit să imi iau laptop ca mai trebuie să fac proiecte pentru școala si sa ma duc cu laptopul sa le prezint.