| Andrei900Boss a întrebat:

Salut TPU

cine ma poate ajuta. adica sa ma invete sa instalez un Windows?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iti instalezi Windows 10. e o treaba de copii mici..adica SCRIE PE ECRAN...in engleza.
Deci orice....trebuie doar sa dai next, next, next si aia e tot..Doamne fereste.

4 răspunsuri:
| Andrei900Boss explică (pentru anonim_4396):

Mersi! dar am o mica problema am vazut, pe Youtube ca ma pune sa aleg si GB adica MB si sa umblu pe butoanele F1 si F2 sa ma duc in sus si in jos. si asta ma m-ar interesa ca nu stiu ce sa aleg. si se baga doar Windows nu? adica DVD cand e unitatea goala? si Driverele?

| Andrei900Boss explică (pentru anonim_4396):

Am pus o intrebare ca poate imi instalez singur Windows 10 si nu ma pricep.

| CodeNameAlpha a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Iti salvezi pe un stick driver-ul la internet, daca ai driver la internet dupa windows-ul iti instaleaza automat restul driverelor ( bine fara cel video si unele accesori).
Cel video il gasesti pe site-ul de la nVIDIA sau daca ai amd pe site-ul amd xD.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Iei unealta de la Microsoft, faci un stick/DVD, apoi depinde ce combinație are BIOS-ul tau, apeși F2 sau DEL sau. apoi selectezi stik-ul sau dvd-ul și urmezi pașii.
Drivere? Windows 10 ți le instalează pe toate, inclusiv video și pentru internet.