| Marian_Adelin_1992 a întrebat:

Cum pot alege o Placa video compatibila cu celelalte componente ca vreau sa imi schimb placa video si imi e frica sa nu o cumpar si dupa sa vad ca nu merge la Pc-ul meu.

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Ai doua variante :
1- Cea mai indicata pentru tine, te duci la un magazin de componente cu pc-ul si le spui bugetul tau, ei vor monta si testa noua placa video.
2- Ne spui ce placa de baza ai, cat RAM, ce procesor si de ce buget dispui iar noi vom incerca sa te sfatuim.