| DudarsharDudarel a întrebat:

Am o placa video 215 mb si vreau sa o schimb. ca sa vad daca placa video pe care vreau sa o cumpar e compatibila cu pc-ul meu de ce cerinte am nevoie ex :sursa
:procesor nu le stiu pe toate dar o sa cumpar si nu vreau sa o cumpar si sa vad ca nu imi merge de ce cerinte am nevoie sa vad daca e compatibila
dau funda +vot mersi

2 răspunsuri:
| Tzuna a răspuns:

Pai depinde ce placa video vrei sa-ti cumperi. placa care o ai consuma in jur de 45-50 W...iar sursa ta nu stiu de cati Watti este, presupun ca undeva la 400-450 W...iar daca iti iei o placa video gen MSI ATI Radeon HD5750 OC 1GB (pret 500 lei). daca iei una cu mai putini bani, nici nu are rost sa te consumi in privinta asta, acea placa consuma doar 75 W, ceea ce nu-i diferenta mare si nu-ti afecteaza consumul ce-l ai. Ai face bine sa spui si restul componentelor din PC, ca poate asa iti pot da un sfat mai bun si pentru ce anume iti trebuie placa video mai buna? Succes!

| DudarsharDudarel explică (pentru Tzuna):

O am de 215 spune ce sa iti zic ca eu nu stiu ce imi trebuie ca sa mearga o placa video trebuie sa aiba anumite cerinte am ddr2 250 W cred nu stiu nu m-am uitat bine eu te intreb ce sa vad care sunt cerintele sa imi iau o placa video pentru pcu meu adica sa aiba nu stiu cat W sursa ddr... procesorul nu stiu eu te intreb ce cerinte trebuie sa am pentru o placa video de 1gb ddr 2