| C221 a întrebat:

Cum pot face calculatorul să meargă/ruleze mai repede? Am un calculator care merge greu, se blochează foarte repede și des deși am 4 GB de RAM și Windows 7 Ultimate. Se blochează în special când urmăresc clipuri de pe Youtube. Există programe ce fac PC-ul să ruleze/meargă mai repede, să nu se mai blocheze și să-l mențină într-o stare optimă/bună? Care sunt cele mai bune astfel de programe?

2 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Glary Utilities face multe chestii
Sau celebrul CCleaner

| kraftwerk1991 a răspuns:

Pai depinde foarte mult si de procesor. Poti sa ai tu si 12 gb ram daca procesorul e slab, si conteaza ce tip de ram ai daca e ddr2 e posibil sa fie la 800mhz ceea ce este slab.