| alexandru5678 a întrebat:

Daca ar fi sa imi iau un iphone second-hand ar trebui sa optez pentru unul fara icloud. Adica sa nu aibe aces la find my phone ca sa mi-l blocheze dupa ce l-am cumparat?

3 răspunsuri:
| xGamerZ212 a răspuns:

Uite,deci,te uiti la configurari,si te uiti dupa un user icloud, daca nu are e totul ok, ai grija sa nu te ia cu vrejeli ca e acolo dar nu e activ sau nu mai stiu eu ce, oricum o sa te incurce, si nu iti recomand iphone la mana a doua posibil sa fie dusa placa de baza de la socuri....decizia ta bafta

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca iei aifon sh, il iei DE LA PROPRIETAR si nu o sa fie bai. NU MAI CUMPARATI LUCRURI FURATE!

| Bondarel99 a răspuns:

Cand te intalnesti cu vanzatorul sa ii dea resetare in fata ta, adica acolo unde scrie stergere continut si resetare. Apoi bagi contul tau de icloud sau iti faci unul daca nu ai si il poti lua linistit. Eu asa am cumparat unul si nu am avut nicio problema cu el. Dar neaparat sa te intalnesti cu vanzatorul, nu prin curier sau posta.