| AndreyCristian1999 a întrebat:

Am cumparat un iphone 7 second hand si este blocat icloud. Cum iau legatura cu primul proprietar sa imi scoata contul?

5 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Probabil e furat că nu își lasă nimeni contul de iCloud pe iPhone daca l-ar vinde

| Sucki a răspuns:

Numai sa intrebi persoana de la care l ai luat de la cine l a cumpărat și așa mai departe o sa ajungi la proprietar, dar e posibil sa fie furat telefonul, dacă nu singura soluție e sa i schimbi placa de baza sau sa ti încerci norocul sa mergi undeva sa ti reseteze softul

| AndreyCristian1999 explică (pentru Sucki):

E blocat are cont icloud eu vreau sa dau de proprietar sa vorbesc cu el

| Alegzander123456789 a răspuns:

Du-l la resetat