| RosuCosmin a întrebat:

Daca imi cumpar un router wirelessul o sa fie gratiut? Adica daca o sa ma conectez la wireless de pe telefon o sa platesc in functie de cat consum? Iar daca se conecteaza mai multe persoane la wirelessul meu o sa platesc in plus?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu platesti. E chiar indicat ca la telefon sa ai acasa Wi-Fi. Asa reduci din consumul de date. Eu stau toata ziua pe Wi-Fi. Daca se conecteaza mai multe persoane nu platesti nimic dar scade viteza de lucru.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu platesti abonamentul obisnuit la net, wirelessul este dat de router, nu costa nimic

| iInfinityDarkness a răspuns:

Salut.
Dacă ai pachet de internet "normal'', cu trafic nelimitat, atunci nu, nu o să plătești nimic în plus, adică nu cred că ai internet de ex. de la Orange sau etc etc cu trafic limitat.
La revedere!