| anonim_4396 a întrebat:

Am un laptop. ce pot face ca sa ma conectez la internet? sa imi cumpar un router wireless sau stick internet rds? daca achizitionez un router dupa trebuie sa mai platesc ceva?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
2 răspunsuri:
| asman a răspuns:

Daca vrei sa nu te incurci in cabluri, cumpara-ti un router wireless.
Da, trebuie sa platesti un abonament lunar catre furnizorul de internet pe care il alegi.

| alecx4music a răspuns:

Routeru nu face decat sa distribuie internet in casa. Normal ca iti trebuie un furnizor de servicii de internet. Stickul are viteza foarte mica. IN jur de cativa kb/s. bafta!