| LoveIsLove4Ever a întrebat:

dau funda. am un televizor PHILIPS ( nu stiu exact ce model situ ca este 3D si are diagonala de 1 Metru ) si un sistem Home Cinema PHILIPS Blu-ray 3D ( nici la asta nu stiu modelul exact )si am o problema : televizorul refuza sa se comute pe amplificatorul extern. intr-adevar am umblat la HC si am iesit din modul HDMI ARC si am intrat pe modul HOME, am gasit butonul audio input de pe telecomanda si l-am apasat si a revenit in modul HDMI ARC dar televizorul inca nu se comuta pe amplificatorul extern. imi aparea un mesaj automat " comutare la amplificator extern" dupa ce disparea acest mesaj aparea "Esuat! Boxe televizor active.", prima oara a incercat singur si nu am mers si dupa aia am facut asta manual din setari si tot nu a mers. ce sa ii fac ca sa se auda in sistem din nou?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deconecteaza [cablu-rile] home cinema de pe tel si o sa mearga.

| Exposito1 a răspuns:

Sunt de acord cu sebijan! Asta ar fi cel mai bine.