| IonutX197 a întrebat:

de ce imi apare asta pe google chrome si la mai multe site-uri nu doar la asta, ora si data este corecta "Conexiunea nu este privata : NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID" si merge sa intru pe site dar nu da voie sa fac multe chestii si lacatul acela de la link de sus trebuia sa fie verde dar mereu e gri? Pe mozilla firefox merge cum trebuie dar pe google chrome nu? Ce trebuie sa fac?

8 răspunsuri:
| angelseraphim a răspuns:

Asta înseamnă că certificatul cu care e întregistrat site-ul respectiv e expirat.

(https://superuser.com/......in-chrome)

| BroascaCuElice a răspuns:

Incearca sa vezi daca merge folosind incognito mode

| IonutX197 explică (pentru BroascaCuElice):

Tot asa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Setează data și ora calculatorului conform fusului orar GMT +2 Bucharest.
Poți sa dai un flush dns din consolă.

| IonutX197 explică (pentru anonim_4396):

Am utc nu gmt

| RAY a răspuns:

Data si ora sunt incorecte, google te detecteaza prin satelit

| IonutX197 explică (pentru RAY):

Mhm sunt corecte frate, e pe bucharest totul e bine, zi-mi ce sa descarc sau cum sa rezolv asta big grin