| Andrei900Boss a întrebat:

De ce merg jocurile in lag?

La predator helius 500? Si am dat mult pe laptop! Ma rog il am in garantie, dar de ce? Nu ii performant.

Sa nu imi spuneti ca este bun sau ma rog. Joc cat joc si dupa imi merge cum merge matrix in lag. Adica cand misc mouse se vede in lag. Pot sa il opresc dar dupa cand mergeventilatia imi merge totul in lag in joc.

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lag-urile sunt cauzate de supraincarcarea procesoruli.
Ventilatorul porneste din aceeasi cauza, fiindca se supra-incalzeste si trebuie racit.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca e LAPTOP. Laptop, gaming, supraincalzire, throttling.

| NLS a răspuns:

Ce brand și model e și ce încerci sa joci?

Ce rezoluție are ecranul?
Ce procesor?
Are video dedicat? Dacă da, ce anume? 2

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu spui ce cerinte ai degeaba

| Andrei900Boss explică (pentru anonim_4396):

Am i7 16 GB CPU @ 2.20 2.20GHZ 2.11 GHZ si e nou laptop e predator helius 500

| Andrei900Boss explică (pentru anonim_4396):

Si e special de gaming si de ce imi face lag?

| Andrei900Boss explică (pentru NLS):

Ultra Hd 3840 X 2160
https://www.emag.ro/......DRXLJVBBM/

| Andrei900Boss explică (pentru NLS):

Orice joc daca ii de gaming dar unele nu le pot instala de pe steam. am Windows 10 pro.

| NLS a răspuns (pentru Andrei900Boss):

Instaleaza un program de monitorizare pentru placa video, de exemplu GPU-Z, mergi în tab-ul Sensors, și pune sa salveze un fișier log.
Apoi când ai respectivul log în format text, mi l trimiți, îmi scrii întâi mesaj privat sa ți dau adresa sau sa îți spun cum sa l trimiți.

| Andrei900Boss explică (pentru NLS):

Poate e si de la Net am vazut ca daca nu am conectiune la Net am dezactivat RDS adica de la net. se misca greu! wtf. asta inseamna ca trebuie sa fiu conectat la Net pe laptop nu ca la pc. ca sa mearga jocul bine. pe predator helius 500, merge cum e alte jocuri care fac aia tester gamer predator helius 500.

| Andrei900Boss explică (pentru NLS):

Si cum am viteza de la Net daca ii mare se misca oke si cum e conectiunea slaba imi face lag.