| shew a întrebat:

de ceva timp am o problema mare cu tableta mea, cand vreau sa descarc un joc mai mare de pe magazin play imi zice ca nu am stocare suficienta. Faza e ca am 2 jocuri pe ea. Daca intru la stocare imi zice ca am 1gb liberi, dar ea ar trebui sa aiba 12 pentru ca ea are 16gb. Va rog sa ma ajutati daca puteti.

1 răspuns:
| Silance a răspuns:

Incearca sa downloadezi un program de curatare a junk-ului si alte functii (Clean Master, in jur de 50mb). De ce? Majoritatea programelot pe care le folosesti gen : Browserul, Facebook, etc. aduna mb si astfel iti mananca din memorie (Google Chrome la download 20mb, peste 1-2 luni aduna peste 200-300 in dependenta de cat de des il folosesti) De asemenea poti sterge aceste date in plus din Settings/Apps/Clear data, dar vei fi delogat de pe FaceBook daca dai clear data la FB si pe langa Data ce se aduna, device-ul mai aduna si junk care il poti curata cu diferite aplicatii, cum am spus mai sus. Bafta