| Timotey99 a întrebat:

de ceva timp ca tot confrunt cu o problema nu reusesc sa-i dau de cap.Am windows 10 si cand vreau sa joc cs 1.6 daca dau rezolutia 800x600 cand ies din joc si in meniu am la fel rezolutia adica tot 800x600.Eu il tin pe 1920x1080 in meniu si e foarte enervant sa schimb mereu rezolutia.Chiar daca dau alta rezolutie tot se schimba..numai daca dau pe full hd atunci ramana asa.Imi face asa pentru cand apasa pe ctrl+alt+f11 pentru ca daca nu apas imi apar 2 dungi negre in stanga si in dreapta.Problema asta o aveam si la 8 si 8.1.La windows 7 apasam doar odata pe ctrl+alt+f11 si imi ramanea salvata rezoutia dar la asta nu inteleg dc nu imi ramane salvata..Va rog care imi poate spune cineva ce sa fac...

3 răspunsuri:
| TsonPing a răspuns:

Poate are Counter - Strike o problema, folosesti o alta versiune de Cs 1.6, sunt atate (bestial, warzone, Romania etc.) Dece nu iti cumperi Cs 1.6 pe Steam? Ai jocul original si merge si bine. Dezinstaleaza jocul sau sterge toate setarile facute adica sterge config.cfg si intra din nou in joc. Atunci cand scoti jocul si iti ramane 800x600 nu ai buton la monitor sa se regleze automat?

| Timotey99 explică (pentru TsonPing):

Am buton de reglare automata dar tot asa ramane si am mai spus pe windows 7 imi mergea..am non-steam warzone Romania si pgl si toate sunt la fel si vad ca si la celalalte jocuri au aceleasi problema.

| Sellak a răspuns:

Windows 10... Ba fratilor laughing am mai raspuns la vreo 10 intrebari legate de Windows 10. Daca e nou si moca si arata fain, asta nu inseamna ca e si bun. Windows 10 inca e intr-un fel de Beta, asta inseamna ca inca nu e foarte bine optimizat si de aceea toata lumea se plange ca nu-i merge aia, ca nu-i merge cealalta. Cu Windows 10 nu merita sa-ti bati capul daca vrei sa te joci sau sa folosesti programe " pretentioase", sfatul meu: Ramai pe 7 inca vreo 5 - 6 luni.winking