| Iunix a întrebat:

De vreo două zile atunci când intru pe Google ( folosesc Google Chrome ) antivirusul ( Avast) îmi detectează un virus Win32:Adware-gen (Adw).Nu am instalat nimic îmi detectează virusul doar atunci când intru pe net fără sa descarc ceva sau să intru pe o pagină.

6 răspunsuri:
| neverwinter a răspuns:

De obicei e Keylogger ceea ce ai tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dezinstaleaza browserul cu Revo Uninstaller pentru a sterge toate urmele lasate de catre instalare.
http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html
Dupa ce faci asta, instaleaza-l din nou.

| express11 a răspuns:

Google-norton eraser power-incarca-l-foloseste-l.bafta

| Anonymous1995 a răspuns:

Dezinstaleaza google chrome, ruleaza ccleaner ca sa-ti curete tot ce a lasat in urma si dupa reinstaleaza-ti browserul, normal ar trebui sa numai faca asta

| MunteanuIoan a răspuns:

Curata PC-ul cu programul AdwCleaner.